Microsoft Recenze

Microsoft Lumia 550: Cenově dostupný pracant

Čím dál více zákazníků objevuje schopnosti mobilních telefonů z dílen společnosti Microsoft, který převzal žezlo po legendární značce Nokia. Obzvláště velké popularitě se těší modely s cenou kolem 3 tisíc korun, které nabízí velmi plynulý chod a dostatek vymožeností, jež u mobilních telefonů vyhledáváme. Lumia 550 je nejnovějším přírůstkem do rodiny levných telefonů značky Microsoft. Pojďme si tohoto dostupného pracanta blíže představit.

Solidní konstrukce a svižný systém

Aby telefon mohl majiteli sloužit dlouho a spolehlivě, je kvalita konstrukce a odladěný systém nutností. Právě to nabízí Microsoft i u svých levných modelů ‑ Lumii 550 nevyjímaje. Kryt telefonu, vyrobený z odolného tvrdého plastu s matným povrchem, pokrývá záda i boky zařízení. Pod ním nalezneme jednoduše vyměnitelnou baterii, což je velmi užitečná vlastnost. Po několika letech, kdy ztratí akumulátor svou původní kapacitu, nemusíme vyměňovat celý telefon, ale stačí za pár stokorun dokoupit akumulátor. Na přední straně je 4,7“ HD displej, který bohužel není opatřen odolným tvrzeným sklem Gorilla Glass. To lze ovšem velmi rychle a levně napravit zakoupením tvrzeného skla v eshopu. Operační systém Windows 10 je pak zárukou všestranné a spolehlivé platformy, díky níž se výkon telefonu nebude časem snižovat.

Kompletní Office, LTE a 200GB dat

Co nenabízí pět set padesátka v hardwarové výbavě, dohání softwarem. Microsoft uživateli poskytuje kompletní balík kancelářských aplikací Office zdarma. Telefon je tak připraven na plnohodnotné plnění pracovních úkolů. K bleskovému přenosu pracovních i soukromých dat je telefon vybaven podporou pro nejrychlejší generaci mobilního internetu LTE. A aby toho nebylo málo, poradí si Lumia 550 s paměťovými kartami microSD o kapacitě až 200 GB, díky čemuž v ní můžete mít nepřeberné množství hudby, fotek a videí. Na druhou stranu je třeba dodat, že SIM kartu podporuje jen ve formátu nanoSIM, což může znamenat pro starší ročníky SIM karet nutnost oříznutí nebo výměny. Naprostou samozřejmostí je pak podpora WiFi, Bluetooth, navigace pomocí A-GPS i GLONASS, fotoaparát a také FM rádio. Na konec se hodí vypíchnout funkci Glance Screen, díky které vám ani při zamknuté obrazovce neuniknou zameškané události, jako sms zprávy, hovory, emaily atd.

Dostupný a spolehlivý společník

Microsoft se svou Lumií 550 necílí na náročné mobilové fajnšmekry. Rozhodnul se nabídnout i běžným nebo začínajícím uživatelům hodně muziky za málo peněz. Lumia 550 je zkrátka chytrý telefon, nabízející vše podstatné ze světa moderních chytrých telefonů a ledasco navíc, aniž by kupující musel zvažovat, zda mu to či ono za tu cenu stojí.

Leave a Comment